Planladığınız şirketin kuruluş aşamasında gerekli olan evraklar konusunda bilgilendirmek ve yasal prosedürler hakkında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ayrıca yeni gelişmeleri sürekli takip ederek şirket kuruluşlarında veya mevcut şirketinizin büyümesi hususunda kullanabileceğiniz devlet teşvik ve hibelerini belirleriz. Bu teşvik ve hibe fırsatlarından yararlanabilmeniz için gerekli yasal prosedürleri hazırlarız.

Şirket kuruluşunu gerçekleştirdikten sonra talebiniz doğrultusunda mali müşavirlik hizmeti ve muhasebe işlemlerinizin gerçekleştirilme faaliyetlerini sürdürürüz.

Sektördeki 20 yıllık tecrübemizle ihtiyacınıza en uygun olan şirket türünü(Limited, Anonim, Şahıs Şirketi...) belirleyerek ticari hayatınıza sağlam bir temel üzerinden başlamanızı sağlarız.

Nasıl Çalışırız ?

Şirket kuruluş süreci ve sonrası için verdiğimiz hizmetler

Şirket Türünün Belirlenmesi

İlk olarak plandığınız şirketin ortaklık yapısı, sermaye şekli ve büyüme hedefleriniz gibi faktörler gözetilerek kurulacak şirket türü seçimi yapılır.

Ortaklık Yapısı — Seçeceğiniz şirket türü ortak sayınıza ve ortaklık yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ttk da belirlenen yasalara göre şirket türlerinin ortaklık yapısı belli bir standarda bağlanmıştır. Şirket kuruluşunda seçilecek şirket türü bu şartlara göre belirlenir.

Sermaye Şekli — Türk Ticaret Kanunu'nda belirlenen yasalara göre şirket türüne göre sermaye yapıları farklılık gösterir. Belirlediğiniz sermaye miktarı bu yüzden şirket türü seçiminizde öneme sahiptir.

Büyüme Hedefleriniz — Büyüme hedefleriniz konusunu yatırımcı ilişkilerinize de bağlayabilmemiz mümkündür. Kuracağınız şirketin startup aşamasından sonra yatırım almasını isteyebilirsiniz. Yatırımcıların dikkat ettiği noktalardan bir tanesi de yatırım yapacakları şirketin yasal düzenlemeler açısından uygun olacak şirket yapısıdır. Bu yüzden şirket türü seçiminde büyüme hedefleri konusunun iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

independent

Şirket Kuruluş Süreci

Şirket kuruluşu için gerekli olan belgeler ve yerine getirilmesi gereken süreçler gibi yasal yükümlülüklerin tamamlanması konusunu içeren aşamadır.

Gerekli Koşullar — Şirket kurabilmek için yasalarda belirtilen koşullara ve yükümlülüklere sahip olunup olunmadığı konusudur. Bazı özel durumlar dışında yasalar şirket kurmak için kısıtlayıcı değil aksine bunu teşvik edici şekilde düzenlenmiştir. Daha detaylı bilgi için bu konuyu şirket kurma şartları isimli yazımızdan okuyabilirsiniz.

İstenilen Belgeler — Şirket kuruluşu için istenilen belgeler kuracağınız şirket türüne göre farklılıklar gösterir.

Kullanılabilecek Teşvik ve Hibeler — Ticaret hayatının ve ekonominin büyümesi, istihdam artışı için devlet birçok sektörde girişimcileri teşvik amacıyla fırsatlar sunmaktadır. Bu teşvik ve hibeler sürekli olarak güncellenmekte ve yeni fırsatlar yaratılmaktadır. Bunların sürekli takibini sağlayarak yararlanabilmeniz için prosedürleri yerine getirmenize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

integrated

Şirket Kuruluşu Sonrası Hizmetlerimiz

Şirket açılışınızı en uygun şekilde gerçekleştirdikten sonra ticaret hayatınızda gerekli olan mali müşavirlik ve muhasebe konusunda hizmet vemekteyiz.

Mali Müşavirlik — Sürekli değişen ve güncellenen yasalara uygun olarak muhasebe sisteminizin kurulumunu gerçekleştirir ve yönetiriz. Şirketinizin mali tablolarının raporlanması, beyannamelerinin verilmesi gibi işlemlerin tümünü gerçekleştiririz.

Muhasebe İşlemleri — Alış ve satış faturalarınızın işlenmesi, cari hesap mutabakatları, muhasebe kayıtlarınızın kontrolü, finansal tablolarınızın raporlanması gibi tüm muhasebe işlerinizi gerçekleştiririz.

Personel Yönetim İşlemleri — Personel giriş ve çıkışlarının yapılması, personel ile ilgili olarak devlet kuruluşlarına birldirmekle yükümlü olduğunuz; maaş bordları, sgk bildirgeleri gibi evrakların hazırlanıp teslim edilmesi işlemlerini gerçekleştiririz.

teamwork

Aradığınız konu hakkında daha fazla bilgi almak istermisiniz ?
Bize iletişim sayfamız üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.